|

Mec. Tim jednym z 10 najlepszych prawników w Polsce!

Z dumą informujemy, że mec. Artur Tim został uznany za jednego z 10. najlepszych prawników w Polsce w konkursie „Rising Stars. Prawnicy – liderzy jutra” – i to w wieku 29 lat! To najbardziej prestiżowy konkurs tego typu w Polsce.

W konkursie „Rising Stars. Prawnicy – Liderzy Jutra” nagradzani są młodzi prawnicy poniżej 35 roku życia, którzy wyróżniają się wiedzą, pracą dla społeczeństwa i państwa prawnego, kreatywnością i wykorzystaniem nowych technologii w pracy. Nagroda ta również docenia wolontariat i zaangażowanie społeczne. Jury wybrało 10 zwycięzców i wręczyło 5 nagród specjalnych spośród 139 zgłoszeń prawników posiadających własne kancelarie, zatrudnionych w kancelariach prawnych, firmach lub innych instytucjach. Zwycięzcy zostali ogłoszeni podczas gali w Warszawie.

Bardzo dziękujemy za tak duże wyróżnienie!

Mec. Tim podkreślił, skomentował otrzymanie nagrody następująco: „taki sukces zawsze jest wynikiem pracy zespołowej i nie byłby możliwy bez wspaniałych ludzi, których poznałem w trakcie mojej międzynarodowej podróży, licznych szans, które zostały mi dane oraz wspaniałych inspiracji, które podziwiałem i naśladowałem. Ograniczenie liczby znaków uniemożliwia wymienienie wszystkich, ale skupiam się tylko na ostatnich zdarzeniach, które zmieniły moją karierę:

Grupa BMW oraz Centrum Badań i Innowacji BMWw Monachium (Dr. Jens Kohl, Dr. Philipp Tiefenbacher), Instytut Maxa Plancka dla Prawa Podatkowego i Finansów Publicznych (Prof. W. Schön), Georgetown University (Norberto Grzywacz, Helen Ryan, Thomas Foley), PwC Monachium (Sven Behrends, Andreas Hasibeder) oraz doradcy podatkowi z Łódzkiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych, których reprezentowałem jako Członek Zarządu Krajowej Izby Doradców Podatkowych Oddział w Łodzi, wybrany na kadencję 2018-2022 – ta nagroda jest także dla was i waszej otwartości na nowych ludzi i pomysły!

Tytuł „Rising Star 2022″ to nie tylko świetna motywacja do dalszej ciężkiej pracy i dowód na to, że istotne jest znalezienie własnej, unikalnej drogi prowadzenia praktycznych badań, ale także (formalnie) umożliwia rozwój prototypów TaxTech, nad którymi pracujemy, na rynek amerykański.”

Zwracaliśmy uwagę na pogłębianie wiedzy i osiągnięcia zawodowe, ale równie dużą wagę przykładaliśmy do działalności pro bono i na rzecz dobra wspólnego. Na szczęście jest bardzo wielu młodych prawników, którzy potrafią te dwa światy świetnie połączyć.

mówi Danuta Przywara, przewodnicząca Kapituły.

Możemy zaobserwować wśród laureatów prawników specjalizujących się w wąskich dziedzinach, ale nie tylko. To co mnie osobiście cieszy, to że laureaci patrzą szerzej, nie tylko w ramach swoich praktyk zawodowych, ale ich zaangażowanie odkrywa wrażliwość na sprawy ważne społecznie To przede wszystkim kształtujący się na naszych oczach liderzy branży prawniczej. Już ukształtowani zawodowo. Łączący kompetencje kilku zakresów praktyk prawniczych. Zorientowani nie tylko na pracę zawodową, ale patrzący szerzej na świat, w tym pamiętający o społecznej odpowiedzialności i roli prawników – wskazuje.

mówi Przemysław Rosati prezes Naczelnej Rady Adwokackiej.

W tym konkursie wszyscy wyróżnieni są wygrani – mimo że mamy listę rankingową, tak naprawdę każdy powinien być dumny ze swoich sukcesów i osiągnięć i czuć się doceniony. Czytanie zgłoszeń było dla mnie jak zawsze czystą przyjemnością – jeśli mamy tak wspaniałe pokolenie młodych prawników, możemy czuć się spokojniejsi o przyszłość. W tegorocznym konkursie mocno wybija się zaangażowanie społeczne młodych prawników. To wynika oczywiście ze szczególnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i z wojny w Ukrainie. Bardzo doceniam tego typu działalność społeczną, obecnie wydaje się ona bardziej potrzebna niż kiedykolwiek, natomiast bardzo mocno chcę również podkreślić moje wsparcie i uznanie dla tych, którzy zostali nagrodzeni za wybitną działalność w biznesie. To obszar kluczowy dla radców prawnych, w dużej mierze przez nich właśnie tworzony i cieszę się, że właśnie w sferze biznesowej mamy tak wyróżniających się, młodych specjalistów

mówi Włodzimierz Chróścik, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych.

Cieszy mnie, że młodzi prawnicy doceniają mediację, dostrzegają w niej zalety, zachęcają swoich klientów do korzystania z niej. Coraz więcej prawników posiada szeroką wiedzę z zakresu mediacji, uczęszcza na mediacyjne kursy, szkolenia, warsztaty sporządzania ugód. Pełnomocnik, który wie czym jest mediacja, jak wygląda jej przebieg i jakie płyną z niej korzyści, jest wsparciem zarówno dla mediatora, jak i klienta. Budowanie pozytywnego wizerunku mediacji, wsparcie ze strony środowiska prawniczego, korzystanie z niej, kiedy charakter sprawy na to pozwala, sprawia że o mediacji wiedzą już nie tylko osoby, których życie zawodowe związane jest z prawem

mówi dr Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.

Źródło cytatów oraz link do pełnego artykułu na stronie internetowej partnera medialnego konkursu, portalu prawo.pl:

https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/rising-stars-prawnicy-liderzy-jutra-2022,518433.html

Zapraszam do bezpłatnej wyceny tłumaczenia Państwa dokumentów!


    Podobne wpisy